Аспірація

Аспірація – це процес видалення пилу або інших шкідливих домішок, що утворюються під час роботи технологічного обладнання.

Фільтрувальні установки компанії АБ ТЕХНОЛОДЖИС – це модульні фільтри із автоматизованою системою регенерації фільтрувальних елементів для аспірації технологічних процесів з великим виділенням пилу.

Фільтри АБ ТЕХНОЛОДЖИС відрізняються високою ефективністю фільтрації – 99,99% і гарантують концентрацію пилу на виході з установки не більше 10 мг/м3, що відповідає всім світовим нормам.

Опції

 • Шнековий конвеєр, роторний клапан, заслінка батерфляй для вивантаження пилу;
 • Майданчик для обслуговування на верхній частині фільтрувальної установки;
 • Система очищення по перепаду тиску між камерами чистого і забруднення повітря;
 • Контейнер для видалення пилу;
 • Масловологовідділювачі для стисненого повітря;
 • Вибухозахист ATEX (розривні мембрани, антистатичні заземлення, посилений корпус).

Відмінні якості аспіраційних систем АБ ТЕХНОЛОДЖИС полягають у:

 • економічній доступності
 • скороченні витрат на енергоносії та прибирання відходів
 • мінімізації екологічних навантажень
 • підвищенні культури праці та безпеки виробництва.

Основою та гарантією якісної роботи аспіраційних систем є фільтроелементи компанії АБ ТЕХНОЛОДЖИС, які за своїми характеристиками й областями застосування поділяються на:

 • Рукавні фільтри
 • Картриджні фільтри
 • Гофровані рукавні фільтри
 • Індивідуальні системи аспірації

Фільтрувальний матеріал, який використовується в установках АБ ТЕХНОЛОДЖИС – це поліестер, що виготовляється за спеціальною технологією гідравлічного сплетення, яка дозволяє зменшити розмір пор і зробити структуру матеріалу більш рівномірною.

Всі фільтрувальні установки компанії АБ ТЕХНОЛОДЖИС характеризуються підвищеною економічністю та продуктивністю.

Для отримання більш детальної інформації подзвоніть або напишіть нам, і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання.

Пилова аспірація є важливим процесом, що відбувається під час обробки вугілля, виробництва цементу, металу, хімічної обробки, деревообробки, повторного використання відходів виробництва, сільськогосподарської промисловості тощо.

Система аспірації призначена для очищення повітря або газу шляхом видалення забруднюючих речовин або пилових частинок із зібраного повітря.

Як працює система аспірації?

Робочий принцип системи аспірації полягає у вихоплюванні забруднюючих речовин або пилу з потоку повітря та його транспортуванні через систему повітропроводів з пиловловлювачем до місць збору викидів. Дана система повинна бути оснащена пиловловлювачем, що працює за допомогою спеціального промислового вентилятора (який може бути вбудованим в пиловловлювач або встановленим в іншому місці), він генерує великий об’єм повітряного потоку, необхідний для переміщення значної кількості пилу та сміття через пиловловлювач, вироблений промисловим обладнанням (див. Рис.1).

Схема робочого принципу аспіраційної системи
Рис.1. Схема робочого принципу аспіраційної системи

за допомогою пиловловлювача з вбудованим вентилятором

Dirty-air inlet – вхідний отвір для забрудненого повітря

Filter cartridge – фільтруючий елемент

Filter access – вхід до фільтру

Fan – вентилятор

Motor – двигун

Damper – заслінка

Clean-air outlet – вихідний отвір для чистого повітря

Швидкість, статичний тиск і об’єм потоку повітря одні з важливих складових промислової аспірації

Щоб переміщати пил, який проникає через систему повітропроводів, пиловловлювач повинен тримати повітряний потік у заданій швидкості та оперувати певним (досить великим) об’ємом повітря. Розмір повітропроводу залежить від співвідношення об’єму повітря та його швидкості. При виборі пиловловлювача та при розробці системи аспірації необхідно пам’ятати, що об’єм та швидкість повітря взаємопов’язані. Тобто, для переміщення великого об’єму повітря зі швидкістю, достатньою для ефективного збирання пилу, необхідний більш потужний пиловловлювач, ніж для переміщення невеликого об’єму повітря.

Існує ще один момент у роботі аспіраційної системи, на який необхідно звернути увагу. Цим моментом є тертя. Оскільки повітря рухається по системі, воно треться по поверхні повітропроводу, який має заокруглені кути, і скероване на проходження через ряд обмежень – всі вони гальмують повітряний потік, що в результаті спричиняє втрати тиску та потребу в більш потужному промисловому вентиляторі.

Статичний тиск – це втрата швидкості та об’єму. Підвищення статичного тиску в системі аспірації впливає на ряд чинників. По-перше, це надмірна частота змін напрямів повітряного потоку. Розмір повітропроводу також відіграє важливу роль. Втрати статичного тиску в прямих повітропроводах з вузьким діаметром набагато суттєвіші, порівняно з тими, що мають більший діаметр. Тому важливо бути обізнаними про статичний тиск і спробувати зменшити тертя при проектуванні аспіраційної системи. Використовуйте повітропроводи з найбільшим діаметром, і намагайтеся звести розходження кутів до мінімум 90°.

Посетить раздел: промышленная аспирация

– підвищення ефективності виробництва;

– забезпечення більш чистого, безпечного середовища для працівників;

– регуляція високого повітряного потоку, високого навантаження;

– складається з малогабаритних елементів та підходить до невеликих за розміром площ;

– процес заміни фільтра швидший, простіший та екологічно чистіший.

На що покладатися при виборі належного пиловловлювача?

Щоб вибрати правильний пиловловлювач, вам потрібно буде враховувати вимоги щодо об’єму, а також щодо кількості статичного тиску, який пиловловлювач повинен охопити. Зрозуміло, що габаритний, потужний пиловловлювач, безсумнівно, переміщатиме більше повітря за рахунок сили, що перевищує тертя, ніж невеликий портативний пристрій, тому його можна використовувати для обслуговування машин, які створюють більший об’єм пилу. Також, завдяки своїй здатності до подолання втрат статичного тиску, більш потужні пиловловлювачі можуть бути розташовані подалі від окремих машин, що робить їх більш вигідними для основних пиловловлювальних систем.

Заходи безпеки під час обслуговування системи пиловловлювачів

Перед роботою з пиловловлювачами необхідно перш за все заземлити систему аспірації, щоб запобігти статичному нарощуванню електрики, що може спричинити пожежу або вибух.