Поршневі компресори

Цей тип компресорів виконує стиснення повітря за допомогою зворотно-поступальних рухів поршнів у циліндрах. Використовуються два види клапанів, які забезпечують всмоктування повітря та його вихлоп.

Через впускний клапан в компресор поступає певний об’єм повітря. Після чого поршень переміщується, тим самим стискає повітря, перекриває впускний клапан та витісняє стиснене повітря через випускний клапан. Стиснення повітря відбувається за рахунок зменшення його об’єму. Під час зворотного руху поршня через різницю тисків випускний клапан закривається, а впускний відкривається і заповнює поршневу порожнину повітрям. Потім відбувається повторення циклу.

Поршневі компресори зазвичай використовуються там, де є потреба високого тиску та малої витрати. Цей вид компресорів застосовують для машинобудування, фарбування в невеликих об’ємах, очищення від пилу і т.д.

Переваги:

  • відносно дешеві;
  • працюють при високих тисках;

Недоліки:

  • висока температура стисненого повітря на виході;
  • високий вміст мастила в стисненому повітрі;
  • занадто гучні.

Види поршневих компресорів:

Односторонній поршневий компресор, який має поршень, що працює тільки в одному напрямку, і використовує тільки одну сторону поршня, інша сторона поршня не виконує ніякої роботи.

Двосторонній поршневий компресор. Такий тип компресора використовує обидві сторони поршня для стиснення повітря. Він має два набори впускних (всмоктуючих) і випускних клапанів з обох сторін поршня. Коли поршень переміщається вгору і вниз, обидві сторони поршня використовується для стиснення повітря. Впускний і випускний клапани працюють відповідно до переміщенням поршня. Повітря стискається відповідним чином і поставляється безперервно в порівнянні з повітряним компресором односторонньої дії.

Лінійні компресори. Конструкція таких компресорів є простою, циліндри розташовані вертикально або горизонтально та виставлені на одній лінії, що забезпечує невеликі габарити. Використовуються ці компресори в сферах, де потрібно забезпечувати різні тиски.

V-подібні компресори. Ці компресори оснащені охолоджувачем з концентричними клапанами, встановленими на кожному блоці циліндрів, які розміщені в V-образній формі, тобто під кутом 90 градусів один від одного.

Для отримання більш детальної інформації подзвоніть або напишіть нам, і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші запитання.