Промислові вентилятори

Вентилятори – це пристрої, які залежно від виконання та категорії, використовуються на різних промислових підприємствах для переміщення потоку чистого або забрудненого повітря, суміші газів, пари і диму.

Вентилятори можна розділити на три основні групи: осьові, відцентрові та спеціальні. Як правило, осьові вентилятори використовуються для більш високих швидкостей потоку повітря при менших опорах, а відцентрові – для більш низьких швидкостей потоку при більш високих опорах.

Осьові (аксіальні) вентилятори – це спеціальні пристрої у вигляді крильчатки, лопаті якої прикріплені до втулки під певним кутом до площини обертання. Крильчатка встановлюється у циліндричний кожух. При обертанні лопаті захоплюють повітря і переміщують його вздовж центру своєї осі.

Осьові вентилятори, маючи мінімальні габаритно-вагові характеристики, використовуються як складові частин систем вентиляції і кондиціонування. Вони призначені для пересування газоподібних речовин, агресивність яких не перевищує агресивності повітря.

Деякі моделі здатні цілком ефективно працювати з пилом і дрібним сміттям. Однак перед їх застосуванням варто обов’язково уточнити інформацію щодо цих властивостей у наших фахівців. Вони підберуть для вас потрібну модель і нададуть детальну інформацію про особливості її експлуатації.

Відцентрові вентилятори мають обертовий ротор, що складається з лопаток спіральної форми. Повітря через вхідний отвір засмоктується всередину ротора, де воно набуває обертального руху і, за рахунок відцентрової сили і спеціальної форми лопаток, прямує до виходу спеціального спірального кожуха, так званого «равлика».

Їх іноді ще називають радіальними, тому що переміщення повітряного потоку за контакту з лопатями здійснюється від центру до зовнішнього периметру, тобто радіально.

Відцентрові вентилятори поділяються на:

  • вентилятори низького тиску, які призначені для хлібопекарських печей (підходять для транспортування розігрітого до 300°С повітряного потоку у варильні камери), фарбування розпиленням, сушарок, котлів, силосів, охолодження ламп і двигунів;
  • вентилятори середнього тиску, які призначені для металевої та дерев’яної стружок, пневматичного транспорту, хімічної промисловості, тунельних печей, дробарок, бункерів, вентиляції шахт;
  • вентилятори високого тиску, які призначені для ливарних і цементних заводів, шахт, гірничодобувної та обробної промисловості, тунельних печей, витяжних систем тютюнових заводів;
  • транспортні вентилятори, які призначені для текстильної промисловості, столярних майстерень, аспірації дуже забрудненого повітря.

Спеціальні вентилятори виготовляються відповідно до вимог до місць установки, де через розміри або особливості роботи неможливо підібрати стандартний агрегат. Вони можуть бути як осьовими, так і відцентровими.

Для отримання більш детальної інформації подзвоніть або напишіть нам, і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші запитання.