Гвинтові компресори

Гвинтовий компресор – це тип ротаційного компресора, який стискає повітря через гвинтову пару. Основна перевага використання цього компресора полягає в тому, що він може безперервно подавати стиснуте повітря з мінімальними коливаннями тиску.

Конструкція:

Гвинтовий компресор складається з:

  • двох гвинтових елементів, що обертаються,
  • корпусу,
  • повітряного фільтра,
  • гумових ущільнювачів,
  • впускного та випускного клапанов.

Принцип роботи:

У гвинтового компресора один з валів ведучий, а інший ведений. Ведучий вал з’єднаний з приводним валом за допомогою зубчастих передач, за рахунок цього регулюється швидкість обох валів. Зазвичай ведучий вал живиться від електродвигуна. Гвинтова пара знаходиться в герметичному корпусі.

Спочатку впускний клапан відкритий для подачі повітря. Потім включається двигун, який приводить в дію ведучий вал, котрий, в свою чергу, змушує обертатись ведений вал. Повітря надходить у щілину, яка утворюється між двома гвинтами. При обертанні гвинтів щілина між ними зменшується, що призводить до стиснення повітря. Також завдяки гвинтовій дії повітря рухається від впускного клапана до випускного. Коли стиснуте повітря доходить до випускного клапана, воно потрапляє до накопичувального резервуару.

Крім того, під час процесу стиснення повітря корпус компресора нагрівається, а холодне масло постійно протікає навколо нього та охолоджує його. Причиною нагріву компресора є те, що ефективність будь-якого процесу стиснення буде більшою, якщо він виконується ізотермічно на відміну від адіабатичного або політропного процесу. Таким чином, для підтримки температури повітря під час стиснення повітря, надлишкове тепло постійно відводиться поточним маслом або повітрям.

Переваги та недоліки гвинтових компресорів:

Якщо порівнювати поршневі компресори та гвинтові то встановлено, що гвинтові компресори мають наступні переваги:

  • працюють безшумно та не утворюють сильних вібрацій;
  • невеликі габарити і мала вага;
  • при наявності автоматичної системи управління не вимагають постійного перебування обслуговуючого персоналу;
  • енергетично економічні;
  • охолоджуються повітрям або рідиною.

Основним недоліком є висока ціна виготовлення, комплектуючих, ремонту і т.д.

Для отримання більш детальної інформації подзвоніть або напишіть нам, і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші запитання.

 

В наш час існує багато сфер промислової діяльності, де застосовується таке обладнання, як промислові повітряні компресори. Призначення даного обладнання полягає в перетворенні газу і повітряних мас в стислий тип задля подальшого використання в різних сферах застосування. Такими сферами є металургійна, деревообробна промисловість, різні будівельні види діяльності і багато іншого.

Виробникам зараз поставляється досить великий асортимент різних моделей повітряних компресорів. Однак, при виборі такого обладнання для промислових потреб слід керуватися не моделлю, а видом компресора, виходячи з того, в яких умовах буде застосовуватися дане обладнання. І найважливішим є його ціна, економічність у використанні, продуктивність.

Сьогодні одними з найбільш популярних видів компресора є поршневі та гвинтові промислові повітряні компресори. Основним моментом є вибір або поршневого або гвинтового виду обладнання. В обох типів є переваги та недоліки. Поршневий повітряний компресор є дешевшим у порівнянні з гвинтовим компресором, проте коефіцієнт корисної дії у гвинтового компресора наближений майже до ста відсотків.

Основними елементами гвинтового компресора є ведучий та ведений ротори гвинтоподібної форми зі спряженими та різноспрямованими зубцями. Він відноситься до різновиду двошнекових машин зі зачепленням шнеків. Ведучий ротор запускає ведений ротор. Таким чином вони створюють робочі камери, які є основою роботи гвинтового компресора. Головним принципом роботи гвинтового компресора є те, що ротори обертаються в протилежному напрямку, та витягують між собою повітря. Також вони мають мінімальний розрахунковий просвіт між обома роторами, так як тертя між гвинтами ротора не відбувається, що забезпечує їм злагоджену роботу, а синхронізація частоти обертання ведучого і веденого роторів забезпечується зовнішніми синхронізованими шестернями. Оскільки повітря проходить уздовж роторів, повітря стискається, а обсяг між роторами зменшується, тому утворюється стиснуте повітря, яке надходить до виходу. Швидкість роторів оптимізована на певному рівні, аби звести до мінімуму механічні витрати через тепло на дуже високій швидкості та об’ємні витрати повітря через дуже низьку швидкість. На відміну від поршневого компресора, гвинтовий компресор, як правило, не має клапанів та механічної сили, яка спричиняє дисбаланс. Це означає, що він може працювати на високій швидкості в поєднанні з великими витратами і в той же час вміщатися у малій ємкості.

Як правило, ведучий ротор з’єднується з двигуном та керує веденим ротором . При обертанні обох роторів, об’єм у їхніх нішах (заглибленнях) у такий спосіб зменшує стиснення охолоджувальної речовини. Ми можемо спостерігати принцип роботи на наступних етапах (рис. 2):

Перший етап: впускний канал компресора приймає охолоджувальну речовину.

Другий етап: простір між зубцями зменшується, оскільки лінія ущільнення простягається в напрямку розряду. Відбувається стиснення.

Третій етап: стиснення продовжується до точки, де відбувається розрядження даних роторів. Тиск в цьому місці високий.

Этапы роботы винтового компрессора
Рис 2. Етапи роботи гвинтового компресора

Четвертий етап: завдяки лінії ущільнення, при розрядженні простір між зубцями розряджає охолоджувальну речовину.

Елементи гвинтового компресора та їх застосування:

ротор. Є два ротора: ведучий та ведений. Звичайно, ведений ротор більший за розміром, ніж ведучий. Він також керується первинним джерелом енергії, а, отже, він обертає ведучий ротор;

секція клапану – це секція компресора, де здійснюється контроль газу, та де його можна контролювати пневматично або електрично;

первинне джерело енергії (електромотор). Компресор витягує свою потужність з електродвигуна або будь-якого іншого двигуна, залежно від конструкції. Також можливий пошук різних систем передачі енергії із різними виробниками та моделями.

секція для змащення матеріалів. Вона складається з масляного бака, масляного фільтра та масляного сепаратора.

Гвинтові компресори мають багато точних деталей. До них відносяться муфти, шестерні, плунжери, корпуси та ремені. Для підвищення ефективності, пристрій також оснащений повітряним приймачем для амортизації та зберігання компресора та системи споживання. Приймач класифікується як первинний приймач і вторинний.

Гвинтовий компресор також оснащений повітряною сушильною машиною, функція якої полягає у видаленні водяної пари з повітря. Це запобігає серйозним операційним проблемам у системі, включаючи непрохідність процесу та корозію.

Багато галузей використовують гвинтовий компресор через легкість обслуговування, загальну економність та простоту. Компресор широко застосовується завдяки високій пропускній здатності та невеликим габаритам пристроїв. Технічне обслуговування є бездоганним завдяки невеликій кількості деталей. Менша кількість елементів означає мінімальну вібрацію. Той факт, що швидкість гвинтового компресора низька в порівнянні з поршневим компресором, допомагає зменшити вібрацію та вимоги до технічного обслуговування.

Посмотреть винтовые компрессоры компании

Гвинтовий елемент компресора розрахований на близько 40000 годин та більше, ніж на 30 років. Проте, досягнення цієї довговічності не гарантовано, якщо не вирішено проблеми з вібрацією, перегрівом, конденсацією та поганим змащенням. Щоб уникнути передчасного збою устаткування, перевірте наявність допустимого шуму та витоків мастила та при наявності такої проблеми зверніться до фахівця.